Dlaczego drewniane zabawki to najlepszy wybór dla małych dzieci?

0
Dlaczego drewniane zabawki to najlepszy wybór dla małych dzieci?

Zabawki dla dzieci to obecnie temat rzeka. Producenci i reklamy pokazują nam najnowocześniejsze zabawki, które skierowane są dla dzieci właściwie w każdym wieku. Z drugiej strony, rodzice w trosce o swoje pociechy chcą dać to co najlepsze, a nie najnowocześniejsze. Dlaczego zatem wybierając zabawki dla swoich małych dzieci, warto zdecydować się na te wykonywane z drewna?

Dla kogo drewniane zabawki?

Pierwsza sprawa, którą należy poruszyć, mówiąc o zabawkach drewnianych to to, że tak naprawdę mogą one być przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Maluszki, które jeszcze przed sobą mają pierwsze słowa czy kroki, będą zachwycone, mogąc z drewnianymi zabawkami robić praktycznie wszystko. Zabawki takie są przecież bardzo trwałe i wytrzymałe a przy tym odpowiedni kształt i wielkość powodują, że praktycznie nie da się ich połknąć.

Trochę starsze dzieci, dzięki różnym kształtom, rozmiarom i kolorom drewnianych zabawek, będą natomiast miały zajęcie na dłuższy czas. Zabawki takie pozwolą również rozwinąć im wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, współpracę i komunikację, ale przede wszystkim zdolności manualne, które są przecież tak istotne.

Zabawki z drewna - bezpieczeństwo i nauka

Drewniane zabawki – co także jest bardzo istotne – są zabawkami bezpiecznymi. Drewno jest przecież materiałem naturalnym i niegroźnym, w przeciwieństwie do plastiku czy innych materiałów, które mogą zawierać niebezpieczne barwniki lub bardzo drobne elementy. Drewno na zabawki jest także odpowiednio i starannie przygotowywane. Materiał ten jest gładki i przyjemny w dotyku, co dodatkowo zachęca do zabawy.

Do tego drewniane zabawki są świetną możliwością do połączenia zabawy z nauką. Można bowiem kupić drewniane klocki, puzzle czy układanki logiczne, które są ponadczasowe i uniwersalne. W połączeniu z trwałością drewna daje to możliwość wykorzystywania raz kupionych drewnianych zabawek na różnym etapie rozwoju naszego dziecka.

Jeśli wiec mamy dylemat co kupić dziecku do zabawy – postawmy na zabawki z drewna!

Komentarze do wpisu (0)

do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl