Czym jest tzw. tęcza Montessori?

0

Tęcza drewniana Montessori

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale też uczyć. Kryteria te spełnia m.in. tęcza Montessori, która dodatkowo świetnie się prezentuje, zwłaszcza wykonana z ekologicznego drewna. Czym dokładnie charakteryzuje się taka zabawka oraz jakie umiejętności pozwala kształcić?

Czym jest tęcza Montessori?

Tęcza Montessori, często zwana również tęczą Grimm’s, to zabawka edukacyjna o wielorakim zastosowaniu. Powinna być wykonana z drewna impregnowanego bezpiecznymi i nietoksycznymi farbami lub woskiem pszczelim, tak jak produkty w ofercie naszego sklepu. Cechą charakterystyczną tęczy Montessori jest to, że poszczególne moduły mają różne kolory. Dzięki temu zabawka przyciąga również uwagę maluchów, które także mogą bezpiecznie się nią bawić.

Jakie jest zastosowanie tęczy Montessori?

Jak się bawić tęczą Montessori

Sama metoda Montessori zakłada wszechstronny rozwój dziecka. Pomagają w tym m.in. zabawki mające wiele różnych zastosowań, w tym także kolorowa tęcza. Co dokładnie można z niej robić?

Doskonale sprawdza się do budowania wież, tuneli, a także różnego rodzaju konstrukcji. Świetnie posłuży też do tworzenia zjeżdżalni, domków oraz kolorowych okręgów, których w praktyce można używać do innych zabaw.

Niewątpliwą dodatkową zaletą - także dla rodziców - jest to, że tęcza Montessori po prostu świetnie wygląda. Dzięki temu może we wspaniały sposób zdobić pokój dziecka, również tego nieco starszego.

Dlaczego warto zakupić tęczę Montessori?

Tęcza w kolorach pastelowych

Tęcza Montessori to w istocie zestaw kilku bardzo prostych elementów, które zachęcają malucha do samodzielnego kreowania. Właściwie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o zastosowanie poszczególnych modułów, dzięki czemu to samo dziecko decyduje, co z nich wykonać. W oczywisty sposób buduje to kreatywność oraz daje poczucie sprawczości, czyli bardzo ważne umiejętności w życiu codziennym.

Tęcza Montessori doskonale sprawdza się również podczas wspólnych zabaw z innymi dziećmi. Dzięki temu polecana jest rodzicom mającym większą gromadkę maluchów.

Jak widać tęcza Montessori to bezpieczna i pobudzająca kreatywność zabawka, którą z pewnością warto zakupić dziecku. Posiadamy ją również w naszym sklepie w promocyjnych cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl