Blog

Czym jest tzw. tęcza Montessori? 0
tęcza Montessori

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale też uczyć. Kryteria te spełnia m.in. tęcza Montessori, która dodatkowo świetnie się prezentuje, zwłaszcza wykonana z ekologicznego drewna. Czym dokładnie charakteryzuje się taka zabawka oraz jakie umiejętności pozwala kształcić?

czytaj całość »
Drewniane klocki jako pomoc w terapii Montessori 0
Drewniane klocki jako pomoc w terapii Montessori

Klocki drewniane to nieoceniona zabawka od wielu lat. Dziś świeci triumfy, ponieważ dzięki nim można stworzyć nieocenione budowle przede wszystkim w duchu eko. Klocki znalazły również zastosowanie w terapii Montessori, gdzie stawia się nie tylko na kreatywność, ale też wieloaspektowy rozwój dziecka.

czytaj całość »
W czym tkwi sekret ponadczasowości drewnianych klocków dla dzieci? 0
W czym tkwi sekret ponadczasowości drewnianych klocków dla dzieci?

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie drewnianymi klockami? Chyba nie ma takich osób. To ciekawe, bo tak naprawdę niemalże każde pokolenie wie czym są klocki z drewna i także każde pokolenie się nimi bawiło. Innymi słowy, mijają lata a nawet dziesięciolecia, a dzieci nadal lubią bawić się drewnianymi klockami. I to mimo tego, że wraz z rozwojem techniki powstają coraz bardziej zaawansowane zabawki. W czym zatem tkwi sekret ponadczasowości drewnianych klocków dla dzieci? Spróbujmy się nad tym zastanowić!

czytaj całość »
do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl